EPAIMAHAIA

Euskadiko XII. “Musikari Gazteen” Lehiaketako EPAIMAHAIA:

AKORDEOIA

  • Aitor Furundarena (MUSIKENEko Akordeoiko Ganbera Musika eta Errepentizazioko irakaslea)
  • Salvador Parada (Donostiako “Francisco Escudero” Kontserbatorioko Akordeoiko irakaslea)
  • Angel Luis Goñi (Iruñako “Pablo Sarasate” Kontserbatorioko Akordeoi irakaslea)

GITARRA-HARPA

  • Berengene Sardin (MUSIKENEko Harpako Antzina Musikako irakaslea)
  • Beatriz Rodriguez (Gitarra irakaslea)
  • Toru Kannari (Getxoko Musika Eskolako Gitarra irakaslea)

HAIZE EGURRA

  • Sergio Barranco (“B” Kategoria) (MUSIKENEko Klarineteko Orkestra Errepertorioko irakaslea)
  • Pascal Laffont (“A” Kategoria) (MUSIKENEko Oboeko Orkestra Errepertorioko irakaslea)
  • Juanje Silguero (Bilboko Bandako flauta bakarlaria)
  • Jordi Ripoll (Bilboko Bandako fagot bakarlaria)

HAIZE METALA

  • Luis Gimeno (MUSIKENEko Tuba eta Bonbardinoko irakaslea)
  • Estefania Beceiro (Bilboko Orkestra Sinfonikoko tronpa jotzailea)
  • Esther Lopez (Bilboko Orkestra Sinfonikoko tronpeta jotzailea)

HARIZKO INSTRUMENTUAK

  • Pedro Gandia (“A” Kategoria) (MUSIKENEko Harizko Errepertorioaren Analisiako irakaslea)
  • Xabier Gil (“B” Kategoria) (MUSIKENEko Biolineko Orkestra Errepertorioko irakaslea)
  • Maddi Arana (Bilboko Orkestra Sinfonikoaren biolinjolea)
  • Gabriel Leon (Bilboko Orkestra Sinfonikoaren kontrabaxujolea)

KANTUA

  • Nerea Erauskin (MUSIKENEko Ahots Teknikako irakaslea)
  • Ana Nebot (Soprano bakarlaria)
  • Jose Manuel Diaz (Baritono bakarlaria)

KONPOSIZIOA

  • Mª Eugenia Luc (MUSIKENEko Harmonia eta Kontrapuntuko irakaslea)
  • Olatz Ayastuy (Bilboko “J. C. Arriaga” Kontserbatorioko Konposizio Oinarrietako irakaslea)
  • David Cantalejo (Konposatzailea)

PERKUSIOA

  • Javier Alonso (MUSIKENEko Perkusio Sinfonikoko irakaslea)
  • Actea Jimenez (Bilboko Orkestra Sinfonikoko tinbaljolea)
  • Hector Marques (Euskadiko Orkestra Sinfonikoko perkusiojolea)

TALDE INSTRUMENTALAK

  • Berengene Sardin (MUSIKENEko Harpako Antzina Musikako irakaslea)
  • Malgorzata Ziemkiewicz (Biola bakarlaria)
  • Maite Villate (Bilboko “J. C. Arriaga” Kontserbatorioko Piano irakaslea)

TEKLA

  • Javier Perez de Azpeitia (MUSIKENEko Piano Saileko irakaslea)
  • Maite Aguirre (Orkestra Zuzendaria eta pianojolea)
  • Arrate Monasterio (Bilboko “J. C. Arriaga” Kontserbatorioko Pianojole Errepertorista)
Anuncios