2012 – VI. EDIZIOA

VI.EUSKADIKO “MUSIKARI GAZTEEN” LEHIAKETAKO SARIDUNAK (2012)

AKORDEOIA – A MAILA 

1go Saria → Lore Amenabar Larrañaga

2. Saria → HUTSIK

AKORDEOIA – B MAILA

1go Saria → HUTSIK

2. Saria → HUTSIK

GITARRA, HARPA ETA HARI PULTZATU MUSIKA TRESNAK – A MAILA

1go Saria → Maddi Sanz Sanchez

2. Saria → HUTSIK

Ohorezko Aipamena → Ander Madariaga Arroyo

GITARRA, HARPA ETA HARI PULTZATU MUSIKA TRESNAK – B MAILA

1go Saria → Claudia Besne Villanueva

2. Saria: EX-AEQUO → Marcin Tomasz Kawka Lawka eta Andrea Nicolas Izaguirre

HAIZE EGURRA – A MAILA

1go Saria: Eider Garcia de la Torre Aurrekoetxea

2. Saria → Christian Garcia del Campo

Ohorezko Aipamena → Beñat Alvarez Relio, Ibon Barriga Bariznabarreta eta Martyna Gawinska Brila

HAIZE EGURRA – B MAILA

1go Saria → Xabier Gullon Elgarresta

2. Saria: EX-AEQUO → Maria Gonzalez de Aspuru Garcia eta Nicolas Fuentes Musitu

Ohorezko Aipamena → Ane Ruiz Galarza eta Lexuri Armentia Uribe

HAIZE METALA – A MAILA

1go Saria → HUTSIK

2. Saria → Iker Urreta Fernandez

Ohorezko Aipamena → Joseba Diez Diaz eta Jon Viejo Prieto

HAIZE METALA – B MAILA

1go Saria → Jone Ercilla Etxeguibel

2. Saria → Pablo Iriazabal Ubia

Ohorezko Aipamena → Iker Larrauri Delika eta Isidro Lopez Azcona

HARIZKO MUSIKA TRESNAK – A MAILA

1go Saria → Maria Rallo Muguruza

2. Saria → Nora Lopez Soto

Ohorezko Aipamena → Edurne Suso Nadador

HARIZKO MUSIKA TRESNAK – B MAILA

1go Saria → HUTSIK

2. Saria → Sofia Martin Rodriguez

Ohorezko Aipamena → Leire Gutierrez Aguirre eta Uxue Sansiñena Blanco

JAZZ – A MAILA (PARTE HARTZAILERIK GABE)

JAZZ – B MAILA

1go Saria → Guridi Big Band Txiki

2. Saria→ HUTSIK

KANTUA – A MAILA (PARTE HARTZAILERIK GABE)

KANTUA – B MAILA (PARTE HARTZAILERIK GABE)

KONPOSIZIOA 

1go Saria → Diego Parra Amigo

PERKUSIOA – A MAILA

1go Saria: EX-AEQUO → Nerea Quincoces Ochoa eta Agustin Aguirre Juaristi

2. Saria → HUTSIK

PERKUSIOA – B MAILA

1go Saria → Maria Sorazu Agirre

2. Saria → HUTSIK

Ohorezko Aipamena → Simon Arriola Segura

 

TALDE INSTRUMENTAL ETA BOKALAK – A MAILA

1go Saria: EX-AEQUO → Ruiz de Gordejuela Trio eta Grupo Romcerta

2. Saria → Mendibil Boskotea

Ohorezko Aipamena → Grupo Jakten

TALDE INSTRUMENTAL ETA BOKALAK – B MAILA

1go Saria → Zortzietan

2. Saria → Ensemble Leioa

Ohorezko Aipamena → Ouxuo

TEKLA – A MAILA

1go Saria → HUTSIK

2. Saria → HUTSIK

TEKLA – B MAILA

1go Saria → HUTSIK

2. Saria → Adrian Salinero

Ohorezko Aipamena→ Garikoitz Ortiz de Villalba

TXISTU eta MUSIKA TRESNA HERRIKOIAK – A MAILA

1go Saria → HUTSIK

2. Saria → HUTSIK

TXISTU eta MUSIKA TRESNA HERRIKOIAK – B MAILA

1go Saria → Gorka Pagonabarrada Agorria

2. Saria → Iker Larrauri Delika

Anuncios