2018 – XII. EDIZIOA

XII. EUSKADIKO “MUSIKARI GAZTEEN” LEHIAKETAKO saridunak (2018)

AKORDEOIA – A MAILA

1go Saria → Maitane Arreche

2. Saria → Jon Vivas

AKORDEOIA – B MAILA

1go Saria → Ibon Asua

2. Saria → Leire Alonso de Santocildes

GITARRA, HARPA ETA HARI PULTSATU MUSIKA TRESNAK – A MAILA

1go Saria → Eneko Aristondo

2. Saria → Claudia Moreno

Ohorezko Aipamena → June Agirre

GITARRA, HARPA ETA HARI PULTSATU MUSIKA TRESNAK – B MAILA 

1go Saria →  HUTSIK

2. Saria: ex-aequo → Naia Delgado eta Paula Isla

HAIZE EGURRA – A MAILA

1go Saria → Iker Penela

2. Saria: ex-aequo → Mirari Ucin eta Sergio Garcia de la Torre

Ohorezko Aipamena → Uxue Villoria eta Iker Garcia

HAIZE EGURRA – B MAILA

1go Saria → Itsaso Perez de Arrilucea

2. Saria: ex-aequo → Xabier Ucin eta Oier Ciganda

Ohorezko Aipamena → Nerea Garcia

HAIZE METALA – A MAILA

1go Saria → HUTSIK

2. Saria → Janire de Paz

Ohorezko Aipamena → Haizea Lores

HAIZE METALA – B MAILA

1go Saria → Kirian Uralde

2. Saria → Jokin Jauregi

Ohorezko Aipamena: ex-aequo → Joseba Korta eta Iraitz Asjat Calvillo

HARIZKO MUSIKA TRESNAK – A MAILA

1go Saria → Nerea Arriola

2. Saria: ex-aequo → Aimar Tobalina, Karmele Castillo eta Adrian Martinez

Ohorezko Aipamena: ex-aequo → Maite Lazkoz, Maite Mancisidor, Paula Sagastibelza , Unai Sanchez eta Tristan Gonzalez

MUSIKENEko SARI BEREZIA → Nerea Arriola

HARIZKO MUSIKA TRESNAK – B MAILA

1go Saria: ex-aequo → Maitena Paillet eta Ander Bruschi

2. Saria: ex-aequo → Maddi Arriola eta Issey Martinez

Ohorezko Aipamena: ex-aequo → Leire Martinez de Rituerto, Gontzal Rodriguez eta Ane Espina

JAZZ – A MAILA (PARTE HARTZAILERIK GABE)

JAZZ – B MAILA (PARTE HARTZAILERIK GABE)

KANTUA – A MAILA

1go Saria → Nerea Gonzalez

Ohorezko Aipamena → Maria Izaga

KANTUA – B MAILA 

1go Saria → Ainhoa Lopez de Munain

Ohorezko Aipamena → Larraitz Navas

KONPOSIZIOA – C MAILA

1go Saria → Unai Urkola

2. Saria → Antton Iriarte

Ohorezko Aipamena → Marcelo Gonzalez

PERKUSIOA – A MAILA

2. Saria: ex-aequo → Jorge Durana eta Iker Iriondo

Ohorezko Aipamena → Aitor Alvarez

PERKUSIOA – B MAILA

1go Saria → Oier Caceres

2. Saria: ex-aequo → Jon Mancisidor eta Telmo Gorrotxategi

TALDE INSTRUMENTALAK ETA BOKALAK – A MAILA

1go Saria → Arima Hirukotea

2. Saria: ex-aequo → Dupercu eta Iparhaize

Ohorezko Aipamena: ex-aequo → Rocky String Quartet eta Taupa Perkusio Taldea

TALDE INSTRUMENTALAK ETA BOKALAK – B MAILA 

2. Saria → Laumusik

TEKLA – A MAILA

1go Saria → HUTSIK

2. Saria: ex-aequo → Jon Haran Cañaveras eta Pablo Fuentes

Ohorezko Aipamena → Izaro Yañez

TEKLA – B MAILA

2. Saria → Alicia Maiza

Ohorezko Aipamena → Rebeca Fernandez

 

Anuncios