2019 – XIII EDIZIOA

EUSKADIKO MUSIKARI GAZTEEN” XII. LEHIAKETAN SARITUAK (2019)

AKORDEOIA “A”

1go Saria: Irati Ibarra  IRUN

2. Saria: Janire Solis  IRUN

Ohorezko aipamena: Desierto

KANTUA “A”

1go Saria: Aitor Garitano  GURIDI, VITORIA

2. Saria: Ainhoa Lopez de Munain  ESCUDERO, DONOSTIA

Ohorezko aipamena: Desierto

CANTO “B”

1go Saria: Arantza Prats  ESCUDERO, DONOSTIA

COMPOSICIÓN:

1go Saria: ex-aequo: Peru Odriozola y Aitor Bartolomé  ESCUDERO, DONOSTIA Y GURIDI, VITORIA

CONJUNTOS INSTRUMENTALES “A”

1go Saria: Taupa Perkusio Taldea  ESCUDERO, DONOSTIA

2. Saria: Meine Lieben Hirukotea  GURIDI, VITORIA

Ohorezko aipamena: Desierto

CONJUNTOS INSTRUMENTALES “B”

1go Saria: Desierto

2. Saria: The Klaris . ESCUDERO, DONOSTIA

Ohorezko aipamena: Desierto

CUERDA PULSADA “A”

1go Saria: June Agirre . GURIDI, VITORIA

2. Saria: Desierto

Ohorezko aipamena: Amets Sorazu  ESCUDERO, DONOSTIA

CUERDA PULSADA “B”

1go Saria: Naroa Arnaiz  ARRIAGA, BILBAO

2. Saria: ex-aequo: Borja Garcia y Lesly Lescano  IRUN eta ESCUDERO, DONOSTIA

Ohorezko aipamena: Desierto

INSTRUMENTOS DE CUERDA “A”

1go Saria: Maitena Paillet à IRUN

2. Saria: ex-aequo: Karmele Castillo y Maite Lazkoz  BARAKALDO Y GURIDI, VITORIA

Ohorezko aipamena: ex-aequo: Shadieva Lola Quintana y Maite Mancisidor à LEIOA E IRUN

PREMIO ESPECIAL “MUSIKENE”: Maitena Paillet

INSTRUMENTOS DE CUERDA “B”

1go Saria: ex-aequo: Maddi Arriola e Issey Martinez  AMEIKUTZ E IRUN

2. Saria: Desierto

Ohorezko aipamena: ex-aequo: Aiala Oroz y Gontzal Rodriguez  GURIDI Y ARRIAGA

PERCUSIÓN “A”

1go Saria: ex-aequo: Jon Esnaola y Eneko Aranguren  ESCUDERO, DONOSTIA

2. Saria: Iker Iriondo  GURIDI, VITORIA

Ohorezko aipamena: ex-aequo: Telmo Gorrochategui, Aitor Alvarez y Markel Perez

ESCUDERO, GURIDI Y ESCUDERO

PERCUSIÓN “B”

1go Saria: Martin Larraya  ESCUDERO, DONOSTIA

2. Saria: Desierto

Ohorezko aipamena: Aine Salbidea  GURIDI, VITORIA

TECLA “A”

1go Saria: Alaitz Artola  ESCUDERO, DONOSTIA

2. Saria: Asier Oroz  GURIDI, VITORIA

Ohorezko aipamena: Desierto

TECLA “B”

1go Saria: Asier Pagazaurtundua ARRIAGA, BILBAO

2. Saria: Alicia Maiza  ESCUDERO, DONOSTIA

Ohorezko aipamena: Joseba Korta ESCUDERO, DONOSTIA

VIENTO MADERA “A”

1go Saria: Sergio García de la Torre GURIDI, VITORIA

2. Saria: ex-aequo: Oihan Espina y Adrian Santacruz  TOMAS GARBIZU Y GURIDI

Ohorezko aipamena: Gorka Egino à GURIDI, VITORIA

PREMIO ESPECIAL “MUSIKENE”: Sergio García de la Torre

VIENTO MADERA “B”

1go Saria: ex-aequo: Enara Eguileta y Xabier Ucin GURIDI Y ESCUDERO

2. Saria: ex-aequo: Eneko Dieguez y Maddi Agirre  IRUN Y GURIDI

Ohorezko aipamena: Oier Ciganda à IRUN

VIENTO METAL “A”

1go Saria: David Anton  ARRIAGA, BILBAO

2. Saria: Jokin Jauregi  ESCUDERO, DONOSTIA

Ohorezko aipamena: Ibai de Miguel  ARRIAGA, BILBAO

PREMIO ESPECIAL “MUSIKENE”: David Anton

VIENTO METAL “B”

1go Saria: Iraitz Asjat Calvillo  ESCUDERO, DONOSTIA

2. Saria ex-aequo: Olaia Carrera y Joseba Korta  ESCUDERO, DONOSTIA

Ohorezko aipamena: Desierto