SARIAK



 AKORDEOIA
ACORDEÓN
KATEGORIA A
 
1. Saria – 1er  PremioNAROA OTAMENDI ABRILConservatorio Municipal de Irún
. Saria – 2º  PremioANDONI GONZÁLEZ IPARRAGUIRREConservatorio Francisco Escudero (Donostia)
 AKORDEOIA
ACORDEÓN
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioLUCÍA FERNÁNDEZ PÉREZ Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)
2. Saria – 2º  PremioMARTÍN DALY BRAZO Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)
Ohorezko aipamena Mención de HonorSEBASTIAN GABRIEL GÓMEZ SANGUINETTIConservatorio Municipal de Barakaldo
 ARKUZKO INSTRUMENTUAK  INSTRUMENTOS DE ARCO
KATEGORIA A
 
1. Saria – 1er  PremioIrene Mena García de Salazar Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
2. Saria – 2º  PremioKaran Singh Ahumada

Shadieva Lola Quintana Miota
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)  
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)    
Ohorezko aipamena Mención de HonorMartín Mouriz Parra


Aiala Oroz Mendiola


Maddi Arriola Mendieta


Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)

Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)

Ameikutz Musika Eskola (Mendaro)
 ARKUZKO INSTRUMENTUAK INSTRUMENTOS DE ARCO
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioDavid Bergman

Aimar Herrera Hernández
Hondarribiko Musika Eskola

Conservatorio Municipal de Irún
2. Saria – 2º  PremioKatalin Madariaga BellosoConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
Ohorezko aipamena Mención de Honor
Izaro Villoria Ruiz

Danele Achucarro Olasagasti

Germán Isasti Tellería
Conservatorio Municipal de Irún

Conservatorio Municipal de Irún

Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)  
 HAIZE EGURRA VIENTO MADERA
KATEGORIA A
 
1. Saria – 1er  PremioHugo Domínguez Alfageme

Malen Morcillo Belda
Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)  
2. Saria – 2º  PremioMarkel López UrruzolaConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)  
Ohorezko aipamena Mención de HonorSara Cuenca Martínez

Marcos Martínez Camarón
Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)  
 HAIZE EGURRA VIENTO MADERA
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioJon John Ruíz ArboledaConservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
2. Saria – 2º  PremioLugh Estandía LópezConservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
Ohorezko aipamena Mención de HonorMaría Arriba de RozasConservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
 HAIZE METALA VIENTO METAL
KATEGORIA A
 
1. Saria – 1er  PremioELENA ANGULO PLAZAOLAConservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
2. Saria – 2º  PremioKIRIAN URALDE BEJARANO

MIKEL HERNÁNDEZ IZAGUIRRE
Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)

Conservatorio Municipal de Irún
Ohorezko aipamena Mención de HonorMARTINA SOTO OSTOLAZA


GORKA ARANGUREN GALARRAGA
Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)

Julia foruria musika ikastegia
 HAIZE METALA VIENTO METAL
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioAiur Sujar Lozano

Ane Aristizabal Gaztelumendi
Conservatorio Municipal de Irún

Conservatorio Municipal de Irún 
2. Saria – 2º  PremioMarkel Uralde BejaranoConservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
Ohorezko aipamena Mención de HonorUnax Ortega AristiConservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
 HARI PULTSATUA CUERDA PULSADA KATEGORIA A 
1. Saria – 1er  PremioMarkel Intxaurbe Onaindia Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
2. Saria – 2º  PremioMaría Martínez Barbero Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
Ohorezko aipamena Mención de HonorDesierto /Eman gabea  
 HARI PULTSATUA CUERDA PULSADA KATEGORIA B 
1. Saria – 1er  PremioBEÑAT MUNIOZGUREN VALÍNConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
2. Saria – 2º  PremioCLAUDIA LANDETA CONDEConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
Ohorezko aipamena Mención de Honor
JAZZ ETA MUSIKA MODERNOA JAZZ Y MÚSICA MODERNA
KATEGORIA A
. Saria – 1er  PremioUMAMIConservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
 JAZZ ETA MUSIKA MODERNOA JAZZ Y MÚSICA MODERNA
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioHugo Domínguez AlfagemeConservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
2. Saria – 2º  PremioIbai Espino MarauriConservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
 KANTUA CANTO
KATEGORIA A
 
1. Saria – 1er  PremioHaizea Lorenzo MirandaConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
2. Saria – 2º  PremioAinhoa Izaguirre ParraConservatorio Francisco Escudero (Donostia)
 KANTUA CANTO
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioZuhara Etxabe Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)
2. Saria – 2º  PremioTxomin Maidagan RuízConservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
 KONPOSIZIOA COMPOSICIÓN
KATEGORIA C
 
1. Saria – 1er  PremioAsier Pagazaurtundua Pérez Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
2. Saria – 2º  PremioXabier Cebrián FernándezConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
Ohorezko aipamena Mención de Honor
 PERKUSIOA PERCUSIÓN
KATEGORIA A
 
1. Saria – 1er  PremioMarkel Pérez Etxarri


Enaitz Manso Galarza
Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)
Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)
2. Saria – 2º  PremioIbai Martiatu GarcíaConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
Ohorezko aipamena Mención de Honor
 PERKUSIOA PERCUSIÓN
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioHaimar Sánchez DonaireConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
2. Saria – 2º  PremioAnder Estomba GranadoConservatorio Municipal de Irún
 TALDE INSTRUMENTALAK
GRUPOS INSTRUMENTALES
KATEGORIA A
 
1. Saria – 1er  PremioTRIO GURIDIConservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
2. Saria – 2º  PremioAMESUConservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
Ohorezko aipamena
Mención de Honor
MENDE LAUKOTEAConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
 TALDE INSTRUMENTALAK
GRUPOS INSTRUMENTALES
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioAPPLEMOUNTAINConservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
2. Saria – 2º  PremioDÚO CON BRÍOConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
Ohorezko aipamena Mención de Honor MARÍA ETA NAIAConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
 TEKLA
TECLA
KATEGORIA A
 
1. Saria – 1er  PremioSofía Meladze ShengueliaConservatorio Municipal de Leioa
2. Saria – 2º  PremioSarah Pérarnaud AramendiConservatorio Francisco Escudero (Donostia)
Ohorezko aipamena Mención de HonorIbone Sardón Ortega

Joseba Korta Pacheco
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)
 TEKLA
TECLA
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioJon Mestre ArzuagaConservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
2. Saria – 2º  PremioMartín Daly Brazo Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)
Ohorezko aipamena Mención de Honor Asier Pérez Avelino
Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)