SARIAK

Hemen dituzue Euskadiko XII. “Musikari Gazteen” Lehiaketako SARIDUNAK eta Sari Banaketa eta Irabazleen Kontzertuaren EGITARAUA. ZORIONAK guztiei!!

AKORDEOIA “A”

  • 1go Saria: Maitane Arreche (Irun)
  • 2. Saria: Jon Vivas (Bilbo)

AKORDEOIA “B”

  • 1go Saria: Ibon Asua (Bilbo)
  • 2. Saria: Leire Alonso de Santocildes (Irun)

HARI PULTSATUAK “A”

  • 1go Saria: Eneko Aristondo (Bilbo)
  • 2. Saria: Claudia Moreno (Bilbo)
  • Ohorezko Aipamena: June Agirre (Gasteiz)

HARI PULTSATUAK “B”

  • 2. Saria ex-aequo: Naia Delgado eta Paula Isla (Bilbo)

HAIZE EGURRA “A”

  • 1go Saria: Iker Penela
  • 2. Saria ex-aequo: Mirari Ucin (Donostia) eta Sergio Garcia de la Torre (Gasteiz)
  • Ohorezko Aipamena ex-aequo: Uxue Villoria (Irun) eta Iker Garcia (Bilbo)

HAIZE EGURRA “B”

  • 1go Saria: Itsaso Perez de Arrilucea (Gasteiz)
  • 2. Saria ex-aequo: Xabier Ucin (Donostia) eta Oier Ciganda (Irun)
  • Ohorezko Aipamena: Nerea Garcia (Bilbo)

HAIZE METALA “A”

  • 2. Saria: Janire de Paz (Leioa)
  • Ohorezko Aipamena: Haizea Lores (Leioa)

HAIZE METALA “B”

  • 1go Saria: Kirian Uralde (Gasteiz)
  • 2. Saria: Jokin Jauregi (Donostia)
  • Ohorezko Aipamena ex-aequo: Joseba Korta eta Iraitz Asjat Calvillo (Donostia)

HARIZKO INSTRUMENTUAK “A”

  • 1go Saria eta “MUSIKENE” Saria Orkestraren egonaldian parte hartzeko: Nerea Arriola (Mendaro)
  • 2. Saria ex-aequo: Aimar Tobalina (Bilbo), Karmele Castillo (Barakaldo) eta Adrian Martinez (Bilbo)
  • Ohorezko Aipamena ex-aequo: Maite Lazkoz (Gasteiz), Maite Mancisidor (Irun), Paula Sagastibelza (Gasteiz), Unai Sanchez (Bilbo) eta Tristan Gonzalez (Leioa)

HARIZKO INSTRUMENTUAK “B”

  • 1go Saria ex-aequo: Maitena Paillet (Irun) eta Ander Bruschi (Donostia)
  • 2. Saria ex-aequo: Maddi Arriola (Mendaro) eta Issey Martinez (Irun)
  • Ohorezko Aipamena ex-aequo: Leire Martinez de Rituerto (Gasteiz), Gontzal Rodriguez (Bilbo) eta Ane Espina (Errenteria)

KANTUA “A”

  • 1go Saria: Nerea Gonzalez (Bilbo)
  • Ohorezko Aipamena: Maria Izaga (Gasteiz)

KANTUA “B”

  • 1go Saria: Ainhoa Lopez de Munain (Donostia)
  • Ohorezko Aipamena: Larraitz Navas (Bilbo)

KONPOSIZIOA

  • 1go Saria: Unai Urkola (Donostia)
  • 2. Saria: Antton Iriarte (Donostia)
  • Ohorezko Aipamena: Marcelo Gonzalez (Gasteiz)

PERKUSIOA “A”

  • 2. Saria ex-aequo: Jorge Durana eta Iker Iriondo (Gasteiz)
  • Ohorezko Aipamena: Aitor Alvarez (Gasteiz)

PERKUSIOA “B”

  • 1go Saria: Oier Caceres (Donostia)
  • 2. Saria ex-aequo: Jon Mancisidor (Irun) eta Telmo Gorrotxategi (Donostia)

TALDE INSTRUMENTALAK “A”

  • 1go Saria: Arima Hirukotea (Gasteiz)
  • 2. Saria ex-aequo: Dupercu (Gasteiz) eta Iparhaize (Donostia)
  • Ohorezko Aipamena ex-aequo: Rocky String Quartet (Bilbo) eta Taupa Perkusio Taldea (Donostia)

TALDE INSTRUMENTALAK “B”

  • 2. Saria: Laumusik (Donostia)

TEKLA “A”

  • 2. Saria ex-aequo: Jon Haran Cañaveras (Gasteiz) eta Pablo Fuentes (Donostia)
  • Ohorezko Aipamena: Izaro Yañez (Donostia)

TEKLA “B”

  • 2. Saria: Alicia Maiza (Donostia)
  • Ohorezko Aipamena: Rebeca Fernandez (Bilbo-Artebi)

 

2016ko Urtarrilaren 15ean adostutako lankidetzarako akordioan hitzartu zen bezala, honako Sariak eskainiko dira:

A KATEGORIA (19 urterarte)

  1. Modalitate bakoitzeko 1go eta 2. Saria lortzen dutenek MUSIKENEko bere espezialitateko irakaslearen Eskola Magistrala jasoko dute (Musikene eta Saria lortzen duen pertsonaren artean adostuko da data)
  2. Epaimahaiak Sari berezi bat eman ahal izango dio Arku, Jazz eta Musika Modernoa, Perkusioa, Haize Egurra eta Metalezko instrumentuetan Lehiaketan maila altua erakusteagatik nabarmendu den parte-hartzaileari MUSIKENEko Orkestra, Banda edo Big Band-aren topaketa batean parte hartzeko aukera izango duelarik (Musikenek adostuko du data)

B KATEGORIA (12-15 urte)

  1. Modalitate bakoitzeko 1go eta 2. Saria jasotzen dutenek MUSIKENEko bere espezialitateko irakaslearen Eskola Magistral batera entzule moduan joateko aukera izango du (Musikenek adostuko du data)

Euskadiko “Musikari Gazteen” Lehiaketak eta EUSKADIKO ORKESTRA SINFONIKOAK 2016ko Urtarrilaren 26an adostutako lankidetzarako akordioan hitzartu zen bezala, honako Sariak eskainiko dira:

MUSIKA ESPERIENTZIA  1go Saria irabazten dutenentzat:

  • Euskadiko Orkestra Sinfonikoaren entseguetara joateko aukera berezia
  • Euskadiko Orkestra Sinfonikoaren kontzertu baten froga akustikora joateko aukera berezia
  • Euskadiko Orkestra Sinfonikoaren kontzertua hasi baino lehen backstage-an musikariekin topaketa berezia bizitzeko aukera

Musika Esperientziahonen data zehatzak Euskadiko Orkestra Sinfonikoak eta Euskadiko “Musikari Gazteen” Lehiaketak adostuko dute.

Anuncios