SARIAK

 AKORDEOIA
ACORDEÓN
KATEGORIA A
 
1. Saria – 1er  PremioIBON ASUA IRACHETAConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)  
 AKORDEOIA
ACORDEÓN
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioDesierto /Eman gabea 
2. Saria – 2º  PremioDesierto /Eman gabea 
Ohorezko aipamena Mención de HonorDesierto /Eman gabea 
 ARKUZKO INSTRUMENTUAK  INSTRUMENTOS DE ARCO
KATEGORIA A
 
1. Saria – 1er  PremioANE ESPINA ERRASTI (Violín)Tomas Garbizu Lezoko Musika Eskola
2. Saria – 2º  PremioSHADIEVA LOLA QUINTANA MIOTA (Violín)
ANDER BRUSCHI IRIARTE (Violín)
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)
Ohorezko aipamena Mención de HonorMADDI ARRIOLA MENDIETA (Violín)
MAIALEN LAGOS GALLASTEGUI (Viola)
LEIRE MARTÍNEZ DE RITUERTO MANGANA (Viola)
ENRIQUE GUZMÁN ISASMENDI (Contrabajo)
GONTZAL RODRÍGUEZ AGUDO (Violín)
Ameikutz Musika Eskola (Mendaro)
Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)

Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz) Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
 ARKUZKO INSTRUMENTUAK INSTRUMENTOS DE ARCO
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioIRENE SAGARZAZU CABEZÓN (Violín) Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
2. Saria – 2º  PremioLIDIA SARDÓN ORTEGA (Viola)
DANELE ACHUCARRO OLASAGASTI (Violín)
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
Conservatorio de Irún
Ohorezko aipamena Mención de HonorKATALIN MADARIAGA BELLOSO (Violín)
(*) Lehiaketaren oinarrien interpretazioan
izandako nahasmen baten ondorioz,
epaimahai honek Arku-tresnen
espezialitateko B kategoriari dagokion
akta zuzentzea erabaki du, Ohorezko Aipamena hau gehituz
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)  
 HAIZE EGURRA VIENTO MADERA
KATEGORIA A
 
1. Saria – 1er  PremioPABLO LÓPEZ ORTEGA (Clarinete)
MADDI AGIRRE EPELDE (Flauta)
Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
2. Saria – 2º  PremioITSASO PÉREZ DE ARRILUCEA MORALES (Flauta)Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
Ohorezko aipamena Mención de HonorHIART NEVADO LOZANO (Txistu)
NEREA GARCÍA PORTILLO (Clarinete)
Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)  
 HAIZE EGURRA VIENTO MADERA
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioPAUL MUÑOZ ERRASTI (Saxo)Errenteria Musikal
2. Saria – 2º  PremioMARKEL LÓPEZ URRUZOLA (Flauta)
OIER CIGANDA ESPINOSA (Saxo)
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
Conservatorio de Irún
Ohorezko aipamena Mención de HonorIBAI ALBA ORDOÑANA (Saxo)Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
 HAIZE METALA VIENTO METAL
KATEGORIA A
 
1. Saria – 1er  PremioIBAI DE MIGUEL GARCÍA  Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
2. Saria – 2º  PremioKIRIAN URALDE BEJARANO Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
Ohorezko aipamena Mención de HonorMARTINA SOTO OSTOLAZA Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)
 HAIZE METALA VIENTO METAL
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioALEXANDER BERNAOLA CHERNAYVSKAYAConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)  
2. Saria – 2º  PremioLOREA ZABALO VILLACASTÍNConservatorio Francisco Escudero (Donostia)  
 HARI PULTSATUA CUERDA PULSADA KATEGORIA A 
1. Saria – 1er  PremioDesierto /Eman gabea  
2. Saria – 2º  PremioDesierto /Eman gabea  
Ohorezko aipamena Mención de HonorDesierto /Eman gabea  
 HARI PULTSATUA CUERDA PULSADA KATEGORIA B 
1. Saria – 1er  PremioIKER ARNÁIZ MARTÍN
MARKEL INTXAURBE ONAINDIA
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
2. Saria – 2º  PremioCLAUDIA LANDETA CONDEConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
Ohorezko aipamena Mención de HonorBEÑAT MUNIOZGUREN VALÍNConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
 JAZZ ETA MUSIKA MODERNOA JAZZ Y MÚSICA MODERNA
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioENEKO DIÉGUEZ ARISTIZABAL (Saxo)Conservatorio de Irún/Errenteria
2. Saria – 2º  PremioLLOUPELA BRASS  
Ibai de Miguel García, Ibai Adrián Colesal (Bombardino-Trombón)
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
 KANTUA CANTO
KATEGORIA A
 
1. Saria – 1er  PremioJULEN GARCÍA SANCHOConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
2. Saria – 2º  PremioLARRAITZ NAVAS MUNDIÑANOConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
 KANTUA CANTO
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioIBONE SARDÓN ORTEGAConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
2. Saria – 2º  PremioTXOMIN MAIDAGAN RUIZ
ITZIAR ANGUITA TORRE
Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
 KONPOSIZIOA COMPOSICIÓN
KATEGORIA C
 
1. Saria – 1er  PremioJON ESNAOLA AGIRREConservatorio Francisco Escudero (Donostia)
2. Saria – 2º  PremioKARAN SINGH AHUMADAConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
Ohorezko aipamena Mención de HonorOIER BONNES VENEMA PLAZAConservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
 PERKUSIOA PERCUSIÓN
KATEGORIA A
 
1. Saria – 1er  PremioTELMO GORROCHATEGUI NANCLARES
OIER CÁCERES CALZADA
Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)
Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)
2. Saria – 2º  PremioDesierto / Eman gabeaDesierto / Eman gabea
Ohorezko aipamena Mención de HonorAITOR ÁLVAREZ ROMOConservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
 PERKUSIOA PERCUSIÓN
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioENAITZ MANSO GALARZAConservatorio Francisco Escudero (Donostia)
 TALDE INSTRUMENTALAK
GRUPOS INSTRUMENTALES
KATEGORIA A
 
1. Saria – 1er  PremioTAUPA
Iñaki Mujika Dumall, Telmo Gorrochategui Nanclares, Enaitz Manso Galarza, Manex Olazaguirre Cencillo, Martín Larraya Navarro, Oier Cáceres Calzada, Tulio Rodríguez-Madridejos
Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)
2. Saria – 2º  PremioBILBO SOINU Ibon Asua Iracheta, María Martínez Barbero
GURIDI QUARTET Leire Martínez de Rituerto Mangana, Irene Mena García de Salazar, Aiala Oroz Mendiola, Paula Gutiérrez Rodríguez
ESKEMAI Alejandra Vallejo Sánchez Mayoral, Aitor Álvarez Romo
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao) Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz) Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
 TALDE INSTRUMENTALAK
GRUPOS INSTRUMENTALES
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioJUAN CRISÓSTOMO ARRIAGA QUINTET Irati Latorre Urbaneta, Shadieva Lola Quintana Miota,
Gontzal Rodríguez Agudo, Asier Pagazaurtundua Pérez, Karan Singh Ahomada
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
2. Saria – 2º  PremioHIRUBI
Maialen Iza Lezeta, Itsaso Pérez de Arrilucea Morales,
Pablo López Ortega, Iñaki Elizondo Pinillos, Elena Angulo Plazaola
LAUMUSIK Sarah Perarnaud Aramendi, Joseba Korta Pacheco
Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)
Ohorezko aipamena Mención de Honor HALAKO BI
Markel Intxaurbe Onaindia, Beñat Muniozguren Valín
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
 TEKLA
TECLA
KATEGORIA A
 
1. Saria – 1er  PremioDesierto /Eman gabea  
2. Saria – 2º  PremioJOSEBA KORTA PACHECO (Piano)Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)
Ohorezko aipamena Mención de HonorLAURA PUENTE TUÑÓN (Piano) Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)
 TEKLA
TECLA
KATEGORIA B
 
1. Saria – 1er  PremioSARAH PERARNAUD ARAMENDI (Piano)
IBONE SARDÓN ORTEGA (Clave)
Conservatorio Francisco Escudero (Donostia)
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
2. Saria – 2º  PremioSOFÍA MELADZE SHENGUELIA (Piano)
DANIEL MEDINA RAMÍREZ (Clave)
Conservatorio Municipal de Leioa
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
Ohorezko aipamena Mención de HonorALAIA CLAVER TEJERO (Piano)
ALBA CLAVER TEJERO (Piano)
JULENE VERA JUAPE (Clave)
ANDER ETXEBARRIA LAMPREABE (Piano)
JOEL REQUENA PÉREZ (Piano)
Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
Conservatorio Jesús Guridi (Vitoria-Gasteiz)
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)
Conservatorio J. C. de Arriaga (Bilbao)